Makaleler

Fotona Sp Dynamis ile Horlama Tedavisi

Fotona Sp Dynamis ile Horlama Tedavisi

NIGHTLASE
- Horlama ve Apne Tedavisi,
- İnvaziv değildir,
- Hasta uyku kalitesini artırır,
- Doktor ve diş hekimleri için uygulaması son derece kolaydır,
- Uyku apnesi ve horlamanın etkilerini azaltır,
- Güvenli ve hasta dostu bir tedavidir.

Nightlase Horlama ve Apne Tedavisi Nedir?
Nightlase tedavisi, hasta uyku kalitesini artırmanın patentli, hızlı, invaziv olmayan ve hasta dostu bir yoludur. Nightlase, nazik ve yüzeyel Er:YAG lazer kullanımı ile uyku apnesi etkilerini ve horlama sıklığını azaltır. Bu tedavi sırasında anesteziye gerek duyulmaz.


Nightlase Nasıl Etkili Olur?
Nightlase tedavisi sırasında kullanılan lazer, dokuyu ısıtarak dokunun sıkılaşmasını sağlar. Buna bağlı olarak horlamanın ses şiddeti ve uyku apnesi etkileri azalır.
İşlem iki basit aşamada uygulanır:

1 Aşama: Hazırlama Lazer ışınları dokuyu önceden ısıtır. 

2 Aşama: Doku güçlendirilmesi Lazer ışınları dokuyu güçlendirir. 
Nightlase tedavisinin tamamı 6 haftalık bir süre içerisinde, 3 ayrı tedavi seansından oluşur. 

Tedavinin esas ve tatminkar sonuçları 1 yıl içerisinde kendini gösterir. Hasta ve hasta yakınları tedavinin olumlu etkilerinin azalmaya başladığını gördüklerinde tedavi tekrarlanabilir.


Nightlase tedavisi için Fotana Lazer Sistemleri neden mükemmeldir?
Fotana sistemleri, aynı Lightwalker ve Dynamis’te olduğu gibi, güçlü ama nazik bir Er:YAG yöntemidir ve her lazer atımının uzunluğunu en uygun şekilde ayarlar. Bu mod ısının doku içerisine yüzeyel girişine izin verirken, yan etki ve hasarlanmaya yol açmaz. Ağız içerisindeki hassas dokularda kullanılabilecek kadar nazik ancak, klinik olarak etkili bir ısıtma oluşturabilecek kadar da güçlüdür.


Basit ve gerçekten ağrısız
Nightlase tüm doktor ve diş hekimleri için kolay bir uygulamadır. Uyku üzerine çok yüksek oranda olumlu etkileri vardır. Yapılan çalışmalar, Nightlase’in horlamayı hafiflettiğini ve uyku apnesinin etkilerini azaltmada, invaziv olmayan ama çok etkili bir yöntem olduğunu göstermiştir.
Nightlase uygulaması uyku sırasında bir alet kullanılmasını, ilaç tedavisini veya anestezi uygulamasını gerektirmez. Hasta ve sevdiklerinin iyi ve dinlendirici bir gece geçirmeleri için kolay uygulanabilen ve konforlu bir yöntemdir.

kayseri emlak, kayseri gayrimenkul kayseri web tasarım kayseri psikolog kayseri evden eve nakliyat