Makaleler

Nd-YAG Lazer ile istenmeyen tüylere son

Nd-YAG Lazer ile istenmeyen tüylere son

Kendine has dalga boyu ve enerji transfer parametreleri sayesinde ayva tüyü ve beyaz tüyler dahil tüm tüy türlerine ve ebatlarına etkilidir. Bu lazer dalga boyu tüyün köküne ve kök kısmında tüyü besleyen damarlara etki ederek kalıcı epilasyon sağlamaktadır. Her cilt renginde başarılı sonuçlar verdiğinden Amerikan sağlık örgütü "FDA" tarafından kalıcı kıl yok etme tedavisindeki uygunluk alan tek lazerdir. 

FRAC3 ® Kıl Yok Edici Tedavi
Avantajları:
- Kalıcı kıl azaltma
- Hassas, hızlı ve güvenli 
- Uzun süreli sonuçlar
- Tüm deri tiplerine uygun 
- Kıl batması izlenmez
- İritasyon izlenmez
- Enfeksiyon izlenmez
- Tüm kıllı yüzeylere uygundur.

FRAC3 Fotona nın kendine has bir parametresidir ve süper kısa sürelerde yüksek enerjiyi istenen bölgeye ileten bir sistemdir. Bu sayede sadece kıl kökü hasar görürken çevre dokuda hasar meydana gelmemektedir.

Bu etki, fiziken, uzaktan atılan bir mermi ile camın tuzla buz olması ile yakından atılan bir mermi ile ise camda sadece bir delik olmasına benzetilebilir. 

Bu sayede hastalar ağrısız konforlu ve etkin bir tedavi görebilmektedir. 

Lazer ile kıl uzaklaştırma tedavilerinde, kıllı bölgede tek seansta %60 ve üzeri kıl azalması mükemmel bir sonuçtur. Lazer tedavisinden anagen (olgun) fazdaki kıllar etkilenir ve kişisel farklılıklar gösterebilse de 2-3 hafta içinde kıllar tamamen dökülür. Tedavi gören ve görmeyen bölgedeki uyku fazındaki kıl kökleri yeni kıl oluşumundan sorumlu kaynaklardır. Bu yeni olgunlaşan kıllar da sonraki seanslarda yok edilmektedirler. Bu iki işlem arasındaki süre kişinin kıl büyüme döngü süresine bağlıdır.

kayseri emlak, kayseri gayrimenkul kayseri web tasarım kayseri psikolog kayseri evden eve nakliyat