Makaleler

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yeni nesil FOTONA Laser teknolojileri ile 3D, 4D ve 5D uygulamalar ile yüz gençleştirme mümkün
Her geçen gün yaşlanmaktayız. Bu süreç ölüme kadar kesintisiz devam etmektedir. Çevresel faktörler ve şahsımıza ait faktörler bu süreci hızlandırmakta veya geciktirmektedir. Güneş ışınları, sigara, tekrarlayan mimik hareketleri ve yaşla beraber azalan metabolizma hızımız ve dokularımızdaki esneklik kayıpları yaşlanmamıza katkıda bulunmaktadır.

Yaşlanma ile dokularımız esnekliğini ve volümünü kaybetmekte ve istenmeyen sarkmalar, kıvrımlar ve kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Tabii ki yaşlanan sadece derimiz değildir, deri altı dokusu, yağ ve kas dokusu, mukoza ve kemik dokusunda da hacim kayıpları olmakta ve bunlara bağlı form değişiklikleri ortaya çıkmaktadır.

İşte bu nedenlerle, günümüzde, sadece derimize yönelik yaşlanma karşıtı girişimler istenen başarıları yeterince sağlayamamaktadır. Bu bilgiler ışığında yaşlanmayı önlemek ve oluşan form değişikliklerini geriye döndürmek veya durdurmak için deri, deri altı, yağ ve kas dokularının hep beraber sıkılaştırılması hedeflenmelidir.

Yeni nesil FOTONA Lazer teknolojileri ile Er-YAG ve Nd-YAG lazer kombinasyonları ile yapılan 3D, 4D ve 5D uygulamalar ile yüz ve vücut gençleştirme mümkün olmaktadır.

Bu teknikle yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklardan kurtulmak ayda 1 uygulama ve 3 aylık tedavi süresi sonunda mümkün olmaktadır. Bu tedavinin evreleri sırası ile aşağıda verilmiştir: İlk uygulama ağız içinden Er-YAG lazer ile ağız içi mukoza sıkılaştırması ve lazer ile ısıtılma sonucu kas ve yağ dokuda sıkılaşma sağlanmaktadır.

İkinci uygulamada ise Nd-YAG lazer ile ciltten derin dokuların ısıtılması ile bu bölgelerdeki yağ dokunun azaltılması ve kas ve fasya dokusunda sıkılaşma sağlanır.

Üçüncü uygulama yine Nd-YAG lazer ile derinin ikinci tabakası olan dermis tabakası ısıtılarak bu bölgede kollajen üretimi artırılır. Bu sayede deriniz daha dolgun ve düzgün görünüme kavuşur.

Dördüncü uygulama Er-YAG lazer ile cildinize hafif peeling (soyma) uygulanır. Bu sayede cildinizdeki ince kırışıklıklardan kurtulur ve daha taze bir cilde kavuşursunuz. Beşinci uygulama ise gereken hastalarda göz kapağı içinden Er-YAG lazer ile bu bölge dokularının sıkılaştırılmasıdır.

Bu basamaklar bölgelerdeki sarkma ve kırışıklık düzeylerine göre her hasta için farklı uygulanır. Bu şekilde, 3, 4 veya 5 seviyeden yüz ve boyun bölgesinde gençleşme sağlanmaktadır.

İşlemler ağrısızdır ve iyileşme süresi maksimum birkaç gün içinde olmaktadır. Etki birkaç haftada ortaya çıkmaktadır ve seanslar arası süre minimum 3 hafta olmaktadır. Tedavi esnasında bakteriyel veya viral bir enfeksiyon halinin olmaması gerekmektedir.

kayseri emlak, kayseri gayrimenkul kayseri web tasarım kayseri psikolog kayseri evden eve nakliyat